Mimar Gözüyle | Gölbaşı Prime

Fiyat bilgisi için formumuzu doldurabilirsiniz.

BİLGİ AL

Mimar Gözüyle

Projemiz ticari alanların konut kullanımı ile iç içe geçtiği karma bir kullanım yapısıdır. Fakat karma kullanım dediğimizde akla ilk gelen yoğun ve hantal yapıların aksine alçak ve insancıl bir kütle izlenimi vermek için özellikle çaba sarf etiğimiz, hassasiyetle çalıştığımız bir proje oldu. Konut gibi özel alan tarifi gerektiren bir blok ile dışarıya dönük karakteri olan ticari mahallerin bir araya gelişi anlamında birbirlerini hiç rahatsız etmeyen ve tam tersine birbirlerini destekleyen kullanımlar yaratmasına özen gösterdik. İki fonksiyonun birbirinden tamamen ayrı çalışabilir olması ve özellikle güvenlik anlamında sorun yaratmaması için konut yerleşimini cephe, kütle ve girişleri açısından özenle planladık. Cephelerde de benze şekilde yapının ölçeğini insan ölçeğine yaklaştıracak ve konut hissini arttıracak şekilde tuğla kullandık. Bir yandan küçük birimler içeren konut alanlarında sosyal yaşam alternatiflerini genişletmesi ve çok kolay ulaşılabilir olması acısından ticari faaliyetlerin bu yaşama zenginlik katacağını düşünüyoruz. Bölgede çok alternatifi olmadığı için burada gerçekleşecek sosyal yaşamın çevre için de bir cazibe oluşturacağını ve yapımızın canlı bir kullanım ile desteklenerek bölgede bir merkez haline geleceğini umut ediyoruz.

Manzara yönlerini önemseyerek yerleştirdiğimiz konut birimlerini de kompakt fakat her türlü ihtiyacı görecek şekilde tasarlamaya gayret gösterdik. Farklı kot ve yönlerden giriş alarak birimlere ulaşılabilirliği konforlu hale getirmeye çalıştık.  Ayrıca kontlara bahçe, teras ve balkon alternatifleri vererek farklı ihtiyaçlara yönelik farklı alternatif çözümler üretmeye çalıştık.

AS MIMARLIK 2005 yılından beri Ankara ve Istanbul’da pek çok büyük ve küçük ölçekli prestijli projelerde yer almıs; verimli, yenilikçi ve uygulanabilir çözümleriyle ön plana çıkmıstır. Projelerin ilk gününden tamamlandıgı ana kadar aynı motivasyonla tasarım ve detaylandırma performansını göstererek pratiklerini sürdürmektedir.

Keyifle yaşanmasını ve yaşadıkça çevresine katkıda bulunmasını umuyoruz.

Ayşin Sevgi MACİT

0312 238 28 00

Bize Ulaşın

Formu doldurun biz sizi arayalım